KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14029096
nr 1402 9096
Sten Kärvinge
(f. 1937), Sverige
Akvareller, 5 st, Fåglar & landskap. Signerade, daterade 1970 & 1999. Motivet: 16x22 - 22x26, yttermått inklusive ram: 33x35-37x40, akvarell
Sten Kärvinge, svensk målare och tecknare född 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:24:08
300 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)